piątek, 13 kwietnia 2012

Zapraszamy do udziału w naszym projekcie FLOW/PRZEPŁYW w ramach Nowych Sytuacji. Ruszamy już 28 kwietnia ! Zapisy między 15-18.04 .


Projekt „Flow/Przepływ” to niecodzienna podróż. Granice – wyznaczane między tym co „wschodnie”, a „zachodnie”, zarówno w sensie geopolitycznym, oddzielającym Azję i Europę jak i w kontekście kulturowym i mentalnym staną się tematem i celem wyprawy.

Płynność granic mająca miejsce w zglobalizowanym świecie szybkiej komunikacji i informacji doprowadza do zatarcia różnic i podobieństw, jakie funkcjonują pomiędzy szeroko pojętą kulturą wschodu i zachodu. Uwarunkowany historycznymi losami naszego Państwa, mit Polski jako przedmurza Europy spowodował, iż Polacy widzieli siebie jako obrońców Europy przed wpływami wschodniej „dziczy”. Z drugiej strony coraz częściej Polska jawi się jako zaścianek Europy – państwo nietolerancyjne, prowincjonalne a co za tym idzie niezbyt atrakcyjne dla potencjalnego gościa...."  czytaj dalej       
                                                                                Agnieszka Szablikowska - kuratorka projektu


Chcesz wziąć udział w projekcie ?

Projekt FLOW jest jednodniową podróżą artystyczną łączącą w sobie działania Perfazja Łukasza Trusewicza odbywające się w przestrzeni miasta oraz akcję Blind Chance  pochodzącego z Tajwanu Ting-Tong Changa.
Platformą łączącą akcje obu twórców będzie autokar, który początkowo pokona drogę pomiędzy kilkoma miejscami kolejnych akcji  a ostatecznie stanie się przedmiotem oraz miejscem działania  angażując również samych uczestników podróży.

Do udziału w podróży będą kwalifikować bezpłatne bilety-wejściówki, które będą dostępne w Galerii Raczej po uprzednim zapisie drogą elektroniczną.
Wyślij e-mail zawierający imię, nazwisko i numer telefonu pod adres flow.przeplyw@gmail.com w dniach 15-18.04.2012 i czekaj na odpowiedź zawierającą szczegóły.
Ruszamy 28 kwietnia(sobota) ok.12.00.
Ilość miejsc ograniczona: w przypadku większej ilości chętnych decydować będzie kolejność zgłoszeń.


Szczegóły i informacje : 
tel. 609 497 156 
flow.przeplyw@gmail.comLink do wydarzenia na facebooku .


Więcej o projekcie i Nowych Sytuacjach: http://malta-nowesytuacje.pl/projekty-2012/flowprzeplyw/idea/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz