piątek, 13 stycznia 2012

Zapraszamy w czwartek !PETER GRZYBOWSKI
Performance & Wernisaż wystawy
Performance  & Exhibition Opening
Piątek / Friday
19/01/2012 
19.00

Wystawa czynna / exhibition open
20-29.01.2012


            Peter (Piotr) Grzybowski (ur. 1954 w Krakowie) artysta multimedialny, performer i malarz. Na początku lat 80-tych rozpoczął swoje pierwsze eksperymenty z performancem, które kontynuował po przeprowadzce w 1985 roku do Nowego Jorku. Od 1981 roku zrealizował wiele akcji performance, wystaw indywidualnych i zbiorowych, instalacji oraz prac multimedialnych prezentowanych na wszystkich pięciu kontynentach.
            Na wydarzenie będzie składać się performance Petera Grzybowskiego oraz wystawa prezentująca prace malarskie oraz dokumentacje video i fotograficzną działań artysty.          
           
            Od roku 2000 artysta tworzy głównie multimedialne performance i instalacje, w których wykorzystuje komputery, cyfrowe wideo, dźwięk, światło UV; w twórczości performance używa multimediów, elementów otaczającej rzeczywistości i technik dekonstrukcji. Zwykle projekcja wideo, dźwięk oraz rozgrywająca się akcja są kontrolowane przez komputer.
            Tematyka działań Grzybowskiego oparta jest na elementach zaczerpniętych z otaczającej rzeczywistości. Często stanowią one komentarz do bieżących wydarzeń politycznych czy społecznych. Poprzez wykorzystanie projekcji wideo odnoszących się również do wcześniejszych działań artysta tworzy dwie równoległe rzeczywistości. W ostatnio zrealizowanych performance’ach odszedł od komentowania otaczającej go rzeczywistości i skupił się głównie na eksperymentach formalnych.
            Artysta brał udział w wielu międzynarodowych pokazach i festiwalach między innymi Currency International Festiwal of Performance w Nowym Jorku, Coalition Performance Festiwal w Chile, OPEN International Festival of Performance w Pekinie, Międzynarodowym Festiwalu Performance Zamek Wyobraźni, WRO - International Media Art Biennale czy Interakcjach w Piotrkowie Trybunalskim. Mieszka i pracuje zarówno w Nowym Jorku jak i Krakowie.
Więcej o artyście na: www.grzybowski.org


link do wydarzenia na facebooku 

Galeria Raczej w portalu O.pl
Patroni medialni: telewizja WTK, portal e-poznan.pl, portal lazarz.pl, radio afera, radio merkury